Reklama
Reklama

MPK i ZTM: nie tylko wyłączone windy. Poczekalnie na dworcach zamknięte do odwołania

fot. ZTM

Od środy nie można wejść na teren poczekalni na dworcach Rataje i Sobieskiego.

- W związku z panującym zagrożeniem epidemiologicznym oraz prowadzonymi pracami remontowymi na dworcu Rataje, które utrudniają dostęp do budynku dworca, zamknięte zostały poczekalnie na dworcach Rataje i Sobieskiego. Na obu dworcach nieczynne są także Punkty Obsługi Klienta, a na Ratajach działająca przy poczekalni kwiaciarnia - informuje Zarząd Transportu Miejskiego. - Decyzja o braku możliwości osobistego załatwiania spraw lub kupowania biletów została podyktowana przede wszystkim troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców - dodaje.

Nowość: Serwis Renault i Dacia "door to door". Ozonowanie pojazdu gratis. Wystarczy zadzwonić 798 828 814. Auto Compol zaprasza
REKLAMA

Już we wtorek Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało natomiast, że "w związku ze znaczącym spadkiem liczby pasażerów oraz kierując się względami bezpieczeństwa sanitarnego Miasto Poznań, w trosce o mieszkańców, podjęło decyzję o ograniczeniu możliwości korzystania z wind będących elementami infrastruktury przystankowej. Windy - łącznie 22 dźwigi - znajdujące się w rejonie Mostu Teatralnego, Dworca Zachodniego, ronda Kaponiera oraz na przystankach Os. Lecha, Piaśnicka Rynek i Piaśnicka Kurlandzka pozostaną nieczynne aż do odwołania".

Komunikat o unieruchomieniu wind spotkał się ze sporym zainteresowanie mieszkańców, którzy nie szczędzą uszczypliwości osobom, które podjęły taką decyzję. - Schody zapobiegliwie wyłączyli parę lat wcześniej. Och jaka mądra ta nasza poznańska władza - pisze jeden z naszych czytelników. - Też nowość z tymi windami. Od zawsze połowa z nich była nieczynna - dodaje kolejny. Pojawiły się też głosy, że w takiej sytuacji osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, a chodzące obecnie do pracy, znalazły się w bardzo trudnym położeniu. - Rozumiem, że osoby niepełnosprawne na wózkach mają zakaz poruszania się MPK na tych trasach, tak? Rozumiem, że osoba będąca na wózku inwalidzkim teraz będzie mogła jechać przez Kaponierę górą razem z samochodami lub po drodze rowerowej? Osoby będące na wózku przecież mogą też jeździć do pracy (nie są w grupie większego ryzyka, bo są na wózku) - zauważa czytelnik.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
6℃
-4℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro