Reklama
Reklama

Nie będzie dezynfekcji poznańskich ulic. W Mosinie strażacy odkażają przyciski i poręcze

fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina / FB

Prezydent Poznania jest "sceptyczny".

Strażacy z OSP Mosina prowadzą dezynfekcję przestrzeni publicznej na terenie gminy. - Skupiamy się na elementach infrastruktury, które najczęściej dotykamy. Przyciski sygnalizacji świetlnej, parkomaty, poręcze, stojaki na rowery. Nie dezynfekujemy natomiast ławek poza przystankami autobusowymi, placów zabaw i siłowni zewnętrznych, ponieważ nie czas, by z nich korzystać. Skończyliśmy obecnie Mosinę, a strażacy działają na trasie Rogalinek, Sasinowo, Wiórek, Czapury, Daszewice. Następnie kolejne części gminy. Działania w obrębie tych najczęściej używanych urządzeń, jak przyciski na sygnalizacji świetlnej, będziemy ponawiać co kilka godzin. Dziękujemy za zrozumienie kierowców i mieszkańców, którzy pomagają nam w prowadzaniu bezpiecznych działań - wyjaśniają strażacy z OSP Mosina.

Nowość: Serwis Renault i Dacia "door to door". Ozonowanie pojazdu gratis. Wystarczy zadzwonić 798 828 814. Auto Compol zaprasza
REKLAMA

Na środowej konferencji dziennikarze zapytali Jacka Jaśkowiaka, czy na taki krok zdecyduje się również nasze miasto. - Jestem sceptyczny co do takich akcji. Na dzisiaj takich działań nie przewiduję - powiedział. I jak zauważył, obecnie miasto skupia się na dezynfekcji pojazdów komunikacji miejskiej.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
6℃
-4℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro