Reklama
Reklama

W weekend zmieniamy czas na letni

fot. Jean Scheijen/freeimages.com

W ostatni weekend marca będziemy spać krócej.

W nocy z 28 na 29 marca z godziny 2:00 zegarki przestawimy na 3:00. Przez to będziemy spać o godzinę krócej, ale tylko w dniu zmiany czasu. Zmiana czasu ma pozwalać na bardziej efektywne wykorzystanie światła dziennego i oszczędność energii. Dziś czas zimowy i letni obowiązuje w 70 krajach świata. Polacy regularnie przestawiają zegarki od 1977 roku.

Nowość: Serwis Renault i Dacia "door to door". Ozonowanie pojazdu gratis. Wystarczy zadzwonić 798 828 814. Auto Compol zaprasza
REKLAMA

Przypomnijmy, że niebawem czasu zmieniać już nie będziemy. Parlament Europejski uchwalił już dyrektywę, na mocy której zmiana czasu zostanie wycofana. Projekt zakłada, że ma zniknąć już w 2021 roku. Do tego czasu kraje członkowskie będą musiały zdecydować, czy wybierają czas letni czy zimowy.

W sierpniu 2018 roku Komisja Europejska pytała Europejczyków o zniesienie zmiany czasu. Zdecydowana większość uczestników badania opowiedziała się za likwidacją zmiany. W przeprowadzonym badaniu wzięło udział 4,6 mln osób, a 84% badanych opowiedziało się za zniesieniem zmiany czasu.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
6℃
-4℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro